Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy využijí vozy ze zahraničí

České dráhy využijí vozy ze zahraničí

6.4.2023 – autor: Foto: Wikipedia

Navzdory problémům s nedostatkem vozidel u evropských železnic se podařilo úseku osobní dopravy ČD dojednat zapůjčení až 14 osobních vozů 1. a 2. třídy od železnic v Polsku, na Slovensku a v Německu. Během jarních měsíců pomohou řešit situaci s nedostatkem vozidel v dálkové dopravě způsobené prodlužováním termínů při periodických opravách.

České dráhy využijí vozy ze zahraničí

Dodavatelé prodlužují plánovanou dobu obnov o desítky dní a výjimkou nejsou ani případy, kdy zpoždění přesáhne 100 dní. Podle dohod s jednotlivými partnery budou zapůjčené vozy aktuálně v provozu mezi 12. březnem a 10. červnem na linkách Ex 1 mezi Prahou a Bohumínem a Ex 6 Západní expres Praha – Plzeň – Mnichov. Zároveň běží výběrové řízení na odkup až 20 starších osobních vozů pro dálkové spoje. Tyto vozy by měly být nasazeny do provozu ještě v letošním roce. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika