Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy využijí vozy ze zahraničí

České dráhy využijí vozy ze zahraničí

6.4.2023 – autor: Foto: Wikipedia

Navzdory problémům s nedostatkem vozidel u evropských železnic se podařilo úseku osobní dopravy ČD dojednat zapůjčení až 14 osobních vozů 1. a 2. třídy od železnic v Polsku, na Slovensku a v Německu. Během jarních měsíců pomohou řešit situaci s nedostatkem vozidel v dálkové dopravě způsobené prodlužováním termínů při periodických opravách.

České dráhy využijí vozy ze zahraničí

Dodavatelé prodlužují plánovanou dobu obnov o desítky dní a výjimkou nejsou ani případy, kdy zpoždění přesáhne 100 dní. Podle dohod s jednotlivými partnery budou zapůjčené vozy aktuálně v provozu mezi 12. březnem a 10. červnem na linkách Ex 1 mezi Prahou a Bohumínem a Ex 6 Západní expres Praha – Plzeň – Mnichov. Zároveň běží výběrové řízení na odkup až 20 starších osobních vozů pro dálkové spoje. Tyto vozy by měly být nasazeny do provozu ještě v letošním roce. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika