Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy využijí vozy ze zahraničí

České dráhy využijí vozy ze zahraničí

6.4.2023 – autor: Foto: Wikipedia

Navzdory problémům s nedostatkem vozidel u evropských železnic se podařilo úseku osobní dopravy ČD dojednat zapůjčení až 14 osobních vozů 1. a 2. třídy od železnic v Polsku, na Slovensku a v Německu. Během jarních měsíců pomohou řešit situaci s nedostatkem vozidel v dálkové dopravě způsobené prodlužováním termínů při periodických opravách.

České dráhy využijí vozy ze zahraničí

Dodavatelé prodlužují plánovanou dobu obnov o desítky dní a výjimkou nejsou ani případy, kdy zpoždění přesáhne 100 dní. Podle dohod s jednotlivými partnery budou zapůjčené vozy aktuálně v provozu mezi 12. březnem a 10. červnem na linkách Ex 1 mezi Prahou a Bohumínem a Ex 6 Západní expres Praha – Plzeň – Mnichov. Zároveň běží výběrové řízení na odkup až 20 starších osobních vozů pro dálkové spoje. Tyto vozy by měly být nasazeny do provozu ještě v letošním roce. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika