Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy vypravily další Vlak pro radost

České dráhy vypravily další Vlak pro radost

18.5.2023

Po dvouleté přestávce vypravily České dráhy další Vlak pro radost. Tentokrát byl určen klientům z centra ARPIDA z Českých Budějovic, z Domova sv. Anežky z Týna nad Vltavou a Dětského domova Žíchovec.

České dráhy vypravily další Vlak pro radost

Spoj vyrazil po deváté hodině ranní z Českých Budějovic a po necelé hodině dorazil do Tábora. Nasazena na něj byla jednotka RegioPanter, která je vhodná pro cestující s handicapem a nabízí moderní nízkopodlažní interiér. Podobné vlaky už jezdí po celých jižních Čechách. Na palubě cestovalo 91 zájemců včetně 11 vozíčkářů. Ti si s organizátory povídali o železnici a odvážnější nakoukli přes rameno strojvůdci. V Táboře byl pro účastníky akce připraven program. Smyslem bylo vzít na výlet Jihočechy, kteří mají nejrůznější handicap, a cestování pro ně není jednoduché. ARPIDA pořádá pro klienty různé akce a výlet vlakem byl další možností, jak jim zpestřit výuku. Příští rok vyberou České dráhy ve spolupráci s Jihočeským krajem opět jiné organizace, jejichž klienti se projedou Vlakem pro radost. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023 - Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun. »

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika