Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy vypravily další Vlak pro radost

České dráhy vypravily další Vlak pro radost

18.5.2023

Po dvouleté přestávce vypravily České dráhy další Vlak pro radost. Tentokrát byl určen klientům z centra ARPIDA z Českých Budějovic, z Domova sv. Anežky z Týna nad Vltavou a Dětského domova Žíchovec.

České dráhy vypravily další Vlak pro radost

Spoj vyrazil po deváté hodině ranní z Českých Budějovic a po necelé hodině dorazil do Tábora. Nasazena na něj byla jednotka RegioPanter, která je vhodná pro cestující s handicapem a nabízí moderní nízkopodlažní interiér. Podobné vlaky už jezdí po celých jižních Čechách. Na palubě cestovalo 91 zájemců včetně 11 vozíčkářů. Ti si s organizátory povídali o železnici a odvážnější nakoukli přes rameno strojvůdci. V Táboře byl pro účastníky akce připraven program. Smyslem bylo vzít na výlet Jihočechy, kteří mají nejrůznější handicap, a cestování pro ně není jednoduché. ARPIDA pořádá pro klienty různé akce a výlet vlakem byl další možností, jak jim zpestřit výuku. Příští rok vyberou České dráhy ve spolupráci s Jihočeským krajem opět jiné organizace, jejichž klienti se projedou Vlakem pro radost. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

RegioNova vyjede v nátěru PIDRegioNova vyjede v nátěru PID

3.3.2024 - Cestující se na tratích už brzy setkají s motorovou jednotkou Českých drah řady 814 RegioNova v barvách Pražské integrované dopravy (PID). V novém kabátku vyjede jedna dvouzová na tratích v okolí Rakovníku a jedna třívozová… »

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlakyZ Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

2.3.2024 - Ve spolupráci s Libereckým krajem zavedly České dráhy od 5. února nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje jezdí z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající… »

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika