Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy vypravily další Vlak pro radost

České dráhy vypravily další Vlak pro radost

18.5.2023

Po dvouleté přestávce vypravily České dráhy další Vlak pro radost. Tentokrát byl určen klientům z centra ARPIDA z Českých Budějovic, z Domova sv. Anežky z Týna nad Vltavou a Dětského domova Žíchovec.

České dráhy vypravily další Vlak pro radost

Spoj vyrazil po deváté hodině ranní z Českých Budějovic a po necelé hodině dorazil do Tábora. Nasazena na něj byla jednotka RegioPanter, která je vhodná pro cestující s handicapem a nabízí moderní nízkopodlažní interiér. Podobné vlaky už jezdí po celých jižních Čechách. Na palubě cestovalo 91 zájemců včetně 11 vozíčkářů. Ti si s organizátory povídali o železnici a odvážnější nakoukli přes rameno strojvůdci. V Táboře byl pro účastníky akce připraven program. Smyslem bylo vzít na výlet Jihočechy, kteří mají nejrůznější handicap, a cestování pro ně není jednoduché. ARPIDA pořádá pro klienty různé akce a výlet vlakem byl další možností, jak jim zpestřit výuku. Příští rok vyberou České dráhy ve spolupráci s Jihočeským krajem opět jiné organizace, jejichž klienti se projedou Vlakem pro radost. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Vlak Lemkin připomněl genociduVlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023 - České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o… »

ČD předvedly zázemí odstavného nádraží v PrazeČD předvedly zázemí odstavného nádraží v Praze

25.5.2023 - Dvě hodiny poutavého výkladu představily zástupcům médií fungování střediska údržby v pražské Michli, které spadá pod Oblastní centrum údržby Střed Českých drah. Cílem bylo zejména seznámit novináře s úskalími údržby… »

Starý ocelový most z Výstaviště zamířil do muzeaStarý ocelový most z Výstaviště zamířil do muzea

22.5.2023 - Stavbaři během třetího dubnového víkendu demontovali a snesli železniční most, který dosud stál nedaleko areálu Výstaviště v Praze 7. Historicky cenná stavba dopravě spolehlivě sloužila přes 130 let. Železniční viadukt z… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika