Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy vypravily cyklovlak do Libavé

České dráhy vypravily cyklovlak do Libavé

24.7.2023

České dráhy vypravily v sobotu 17. června z Olomouce do Moravského Berouna cyklovlak Bílý kámen pro účastníky dne otevřeného vojenského prostoru Libavá. Tato akce s názvem Bílý kámen – podle na bílo natřeného kusu skály na jihu újezdu, ke kterému se váže jistá pověst – se koná každoročně.

České dráhy vypravily cyklovlak do Libavé

Letos to bylo už podevětadvacáté. Tradiční termín 1. květen byl však posunut o zhruba jeden a půl měsíce. Soupravu zvláštního vlaku tvořily tři vozy Bdt a dva vozy Ds určené pro přepravu kol. V čele vlaku stanul Brejlovec 754.047, který se pyšní krásným nátěrem. Po trase jej proto zvěčnilo mnoho nadšených příznivců železnice. Vlak převezl do Hluboček a Domašova nad Bystřicí asi 100 až 150 cyklistů, kteří se pak vydali na průzkum vojenského újezdu. Celkem si tuto návštěvu nenechaly ujít téměř čtyři tisícovky platících cyklistů, turistů a koloběžkářů. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika