Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023

České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad Ostravicí / Frenštát pod Radhoštěm.

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

Vlak byl poškozen loni 10. srpna při střetu s nákladním automobilem na železničním přejezdu ve Frýdku-Místku, a to ještě v době svého zkušebního provozu. ČD zde pak musely nasazovat původní staré vlaky. Při nárazu do kamionu, jehož řidič nerespektoval výstražná světla na přejezdu a vjel přímo do cesty přijíždějící soupravě, byly tehdy poničeny všechny tři vozy, tedy jak nová třívozová jednotka, tak lokomotiva. V provozu je tak nyní znovu všech pět objednaných jednotek push-pull. České dráhy soupravy nasadily do provozu v prosinci 2021. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika