Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy v Benešově předvedly první RegioPanter pro PID

České dráhy v Benešově předvedly první RegioPanter pro PID

14.5.2024

V železniční stanici Benešov u Prahy a v přilehlém autobusovém terminálu se třetí dubnovou sobotu uskutečnil Regionální den PID. Téměř po celý den se návštěvníci mohli svézt historickými autobusy a speciálními vlaky. Nechyběla historická jednotka řady 451 Žabotlam, která jezdila mezi Prahou a Benešovem, motorové vozy M 131.1 Hurvínek a M 240.1 Singrovka.

České dráhy v Benešově předvedly první RegioPanter pro PID

Na vybraných pravidelných spojích linky S99 do Vlašimi a zpět byla nasazena moderní jednotka RegioFox 847 v barvách PID. Do Sedlčan a zpět se vydala RegioNova v nátěru PID. ČD v rámci akce předaly do služby první novou elektrickou jednotku RegioPanter pro provoz v PID. Od května se s ní cestující svezou na lince S4 Praha – Kralupy nad Vltavou. Do konce roku pak zamíří na tratě v Praze, ve Středočeském a Ústeckém kraji 22 nových jednotek RegioPanter. Kromě nového Pantera se předvedl také první motorový vůz Stadler RS1 rovněž v barvách PID. Zamířil na Moravu do naší dceřiné společnosti DPOV k modernizaci. Vůz ze čtyřkusové série ČD pořídily od německého dopravce DB Regio. V DPOV podstoupí modernizaci interiéru a vybavení. Objeví se ve Středočeském kraji na spojích z Benešova do Vlašimi, Sedlčan a Tábora. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Cestování do Německa během léta s povinnými místenkamiCestování do Německa během léta s povinnými místenkami

19.5.2024 - Mezistátní vlaky EC mezi ČR a Německem na lince z Prahy přes Drážďany a Berlín do Hamburku a dalších severoněmeckých měst bude od 1. června do 1. září 2024 možné použít jen s povinnou místenkou. Dočasnou změnu zavádí… »

Začala další sezona v ČD Muzeu LužnáZačala další sezona v ČD Muzeu Lužná

16.5.2024 - Poslední dubnový víkend odstartovala nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka. Návštěvníci se mohli projet na nově prodloužené úzkorozchodné drážce v areálu muzea, připraveny byly rovněž jízdy historického vlaku s parní… »

ČD Cargo nasadilo svůj první duální VectronČD Cargo nasadilo svůj první duální Vectron

15.5.2024 - Park hnacích vozidel naší dceřiné společnosti ČD Cargo posílila na začátku dubna lokomotiva s číslem 248.082. Jedná se o Vectron Dual Mode od výrobce vozidel Siemens, tedy o lokomotivu stejného typu, jakou ČD Cargo testovalo ve… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika