Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy uzavřely rámcovou smlouvu na dodávku RegioPanterů

České dráhy uzavřely rámcovou smlouvu na dodávku RegioPanterů

17.2.2015 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ

Ostravská Škoda Vagonka ze skupiny Škoda Transportation dodá v příštích letech Českým drahám až 11 elektrických dvouvozových jednotek z rodiny RegioPanter řady 650. Národní dopravce s firmou podepsal rámcový kontrakt na dodávku těchto souprav. Hodnota smlouvy činí 1,2 miliardy korun a její platnost je 48 měsíců.

České dráhy uzavřely rámcovou smlouvu na dodávku RegioPanterů

Moderní elektrické jednotky RegioPanter řady 650 jsou dvousystémové vlaky vhodné pro provoz prakticky na všech elektrifikovaných tratích v Česku. České dráhy je nyní nasazují například v Ústeckém, Jihočeském, Jihomoravském, Olomouckém, Pardubickém nebo Královéhradeckém kraji. Dosud bylo ČD dodáno nebo jimi objednáno 26 regionálních jednotek z rodiny RegioPanter v různých konfiguracích. Další jednotky jsou objednány v provedení pro rychlíkovou dopravu.

Cestujícím nabízejí komfortní, světlý a klimatizovaný interiér s oddílem 1. a 2. třídy. Nízkopodlažní řešení umožňuje snadný nástup a výstup osobám se sníženou schopností pohybu a orientace, jako jsou senioři, malé děti, cestující s kočárky nebo vozíčkáři. O průběhu cesty, trase a následných zastávkách informuje moderní opticko-akustický systém, který využívá i LCD displeje. Kapacita soupravy je 147 míst k sezení, z toho 9 míst v 1. třídě. Jezdí maximální rychlostí 160 km/h.

První dvě soupravy z rámcového kontraktu by mohly jezdit na lince Ostrava – Mošnov, Ostrava Airport v Moravskoslezském kraji.  


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.86

Další články této rubriky

Depa v Praze propojila nová spojkaDepa v Praze propojila nová spojka

28.4.2021 - Významnou úsporu nákladů a vyšší efektivitu při údržbě a opravách vlaků Českých drah přinese nové propojení mezi středisky údržby v pražské Michli (Praha Jih) a ve Vršovicích. Dopravce ho vybudoval jako vlastní alternativu… »

Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie

27.4.2021 - Po mnohaletém růstu počtu cestujících ve vlacích Českých drah se loni tento trend obrátil. Na vině je pandemie koronaviru, která zájem lidí dočasně zastavila. České dráhy loni přepravily 117,7 milionu zákazníků, což… »

Finanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů KčFinanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů Kč

26.4.2021 - Ministerstvo dopravy vyhlašuje výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021–2023. Zároveň schválilo a navýšilo roční rozpočet na 5 milionů korun, oproti minulým letům, kdy byl roční… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika