Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy posilují bezpečnost v příměstských vlacích

České dráhy posilují bezpečnost v příměstských vlacích

12.10.2023

České dráhy začátkem září zavedly hlídky ve vybraných příměstských vlacích v Praze a Středočeském kraji. Ve čtyřiceti ranních a večerních vlacích nově dohlíží na bezpečnost šest hlídek. Cílem je mít hlídku ve všech ranních a večerních příměstských linkách. Ty budou zároveň střežit vlaky ve všech obratových stanicích. To vše nejpozději od ledna 2024.

České dráhy posilují bezpečnost v příměstských vlacích

„Nyní máme k dispozici šest hlídek. Zároveň zvyšujeme ostrahu v některých obratových stanicích,“ řekl člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta. Hlídky pomáhají například při vyloučení osob, které nemají platný jízdní doklad nebo jinak porušují přepravní podmínky. Tato opatření jsou součástí kampaně Společně za čisté vlaky. Ta má nejen zabránit poškozování a znečišťování vlaků, ale zaměřuje se celkově na komfortnější a bezpečnější cestování. Podle radního Středočeského kraje pro oblast veřejné dopravy Petra Boreckého jsou nastavená opatření účinná a situace se zlepšila.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika