Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy opět posílily dopravu na Dny NATO

České dráhy opět posílily dopravu na Dny NATO

25.10.2023

České dráhy stejně jako v předchozích letech i letos výrazně posílily dopravu na Dny NATO a Dny Vzdušných sil AČR, které se uskutečnily o víkendu 16. a 17. září na ostravském letišti v Mošnově. Během dvou dnů je navštívilo přibližně 185 tisíc lidí, tedy asi o 75 tisíc více než loni.

České dráhy opět posílily dopravu na Dny NATO

Národní dopravce vypravil do stanice Mošnov, Ostrava Airport speciální expresní spoje z Prahy, Brna a Olomouce a posilové osobní vlaky z Bohumína, Opavy a Ostravy-Svinova. Kromě toho řada dálkových vlaků zastavovala mimořádně ve stanici Studénka, a to včetně spojů kategorie SuperCity. Návštěvníci mohli využít rovněž výjimečného zastavení vlaků jedoucích ze Žiliny, Varšavy nebo Vídně. Posílena v průběhu akce byla i regionální doprava. ČD pro potřeby přepravy vypravily zvláštní osobní vlaky, takže s prokladem pravidelných spojů jezdily každou půlhodinu až hodinu. Spoje zajišťovaly dvě jednotky CityElefant, kapacita této zdvojené soupravy je cca 600 míst k sezení a jejich celková kapacita je více než 1 200 osob.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika