Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy na CEO summitu v Bernu prezentovaly novinky v online odbavení

České dráhy na CEO summitu v Bernu prezentovaly novinky v online odbavení

22.8.2023

Na CEO summitu velkých železničních dopravců v Evropě, který se konal ve švýcarském Bernu, prezentoval generální ředitel ČD Michal Krapinec novinky v mobilní aplikaci Můj vlak a sdílel úspěchy aplikace s ostatními šéfy evropských železničních dopravců.

České dráhy na CEO summitu v Bernu prezentovaly novinky v online odbavení

„Společně s představiteli SBB, DB, NS, MÁV, ÖBB, SNCB a SNCF se zaměřujeme na rozvoj v oblasti digitalizace služeb tak, abychom uspokojili potřeby našich cestujících. Aplikace Můj vlak, která se těší obrovské popularitě, má více než 1,2 milionu aktivních uživatelů a v AppStore dosahuje skvělého hodnocení 4,7 z možných 5. Tento úspěch potvrzuje také ocenění Digital Champion Award 2023, které jsme letos na jaře získali v Londýně,“ řekl Krapinec. „České dráhy se zavazují k dalším investicím do digitalizace svých služeb s cílem ještě více zjednodušit a zlepšit služby cestujících ČD. Do roku 2025 plánujeme prodávat každou druhou jízdenku online a do roku 2035 chceme mít online prodejem pokryto 75 % všech jízdenek. Srovnání se zahraničím ukazuje, že jsme na správné cestě, a proto budeme i nadále investovat do aplikace Můj vlak a digitalizace,“ uvedl Krapinec.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika