Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD získaly na jihu Moravy soubor Střed a linku S4

ČD získaly na jihu Moravy soubor Střed a linku S4

11.9.2023

Krajští radní Jihomoravského kraje vybrali provozovatele regionální dopravy na linkách S4 a souboru Střed. Přepravu cestujících od změny jízdních řádů v prosinci 2024 budou zabezpečovat České dráhy se stávajícím vozovým parkem. V rámci tržní konzultace nabídl národní dopravce cenově nejvýhodnější variantu. Za provoz těchto linek zaplatí Jihomoravský kraj přibližně půl miliardy korun ročně.

ČD získaly na jihu Moravy soubor Střed a linku S4

Smlouva bude uzavřena na dobu deseti let s možností dřívějšího ukončení, a to z důvodu pláno-vaného přechodu na hybridní vozidla. Plánovaný rozsah výkonu na lince S4 je 800 tisíc vlakoki-lometrů ročně a v souboru Střed je to 2,84 milionu vlakokilometrů ročně. Doprava bude zajištěna především motorovými vozy řady 842 a 843 a přípojnými a řídicími vozy. Jedná se o linku S4 Brno – Zastávka u Brna. Soubor Střed zahrnuje linky a tratě S6+R56 Brno – Nesovice – Kyjov – Veselí nad Moravou – Uherské Hradiště – Staré Město u Uh. Hradiště, S41 Brno – Moravské Bránice – Ivančice/Moravský Krumlov – Miroslav, S21 Skalice nad Svitavou – Boskovice, S61 Bzenec – Moravský Písek a také víkendové rekreační vlaky Pernštejn a Radhošť a letní festivalo-vé spoje v okolí Veselí nad Moravou.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika