Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD zajistí provoz vlaků Moravia na jižní Moravě

ČD zajistí provoz vlaků Moravia na jižní Moravě

5.4.2024

České dráhy uspěly ve výběrovém řízení na provozování nových vlaků Moravia na nejvytíženějších regionálních linkách S2 a S3 v okolí Brna od letošního prosince na dalších deset let. Podaly nejnižší cenovou nabídku a uspěly tak v konkurenci dalších uchazečů, jimiž byly RegioJet a Arriva.

ČD zajistí provoz vlaků Moravia na jižní Moravě

ČD už toto spojení mezi Brnem a Blanskem, Brnem a Tišnovem nebo Brnem a Hustopečemi v současnosti provozují. Podle náměstka hejtmana Jiřího Crhy kraj výrazně ušetří. Soutěžní cena činila zhruba půl miliardy za rok provozu. České dráhy ujedou podle plánu za deset let na uvedených linkách 4,5 milionu kilometrů. „Velmi si vážíme důvěry Jihomoravského kraje. Podali jsme nejlepší nabídku, která reflektovala všechny požadavky objednatele tak, jak od začátku platnosti nové smlouvy požaduje. Potvrdili jsme, že České dráhy jsou na trhu konkurenceschopná firma a dokáží nabízet nejlepší služby za výhodné ceny, které zákazník očekává,“ okomentoval výsledek soutěže generální ředitel a předseda představenstva ČD Michal Krapinec.  


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Cestování do Německa během léta s povinnými místenkamiCestování do Německa během léta s povinnými místenkami

19.5.2024 - Mezistátní vlaky EC mezi ČR a Německem na lince z Prahy přes Drážďany a Berlín do Hamburku a dalších severoněmeckých měst bude od 1. června do 1. září 2024 možné použít jen s povinnou místenkou. Dočasnou změnu zavádí… »

Začala další sezona v ČD Muzeu LužnáZačala další sezona v ČD Muzeu Lužná

16.5.2024 - Poslední dubnový víkend odstartovala nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka. Návštěvníci se mohli projet na nově prodloužené úzkorozchodné drážce v areálu muzea, připraveny byly rovněž jízdy historického vlaku s parní… »

ČD Cargo nasadilo svůj první duální VectronČD Cargo nasadilo svůj první duální Vectron

15.5.2024 - Park hnacích vozidel naší dceřiné společnosti ČD Cargo posílila na začátku dubna lokomotiva s číslem 248.082. Jedná se o Vectron Dual Mode od výrobce vozidel Siemens, tedy o lokomotivu stejného typu, jakou ČD Cargo testovalo ve… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika