Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024

České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný spoj prostřednictvím vlaku EuroCity Berliner.

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

Z Prahy vyjede jako EC 258 každý den ve 20:28 a do Berlína přijede v 01:12 hodin. Opačným směrem spoj vyrazí v 0:36 a v Praze bude v 5:24 ráno. Nové spoje zastaví ve stanicích Praha-Holešovice, Ústí nad Labem hl. n., Děčín hl. n., Bad Schandau, Drážďany hl. n. a Drážďany-Neustadt a Berlín-Südkreuz. Nové spoje jsou už v prodeji v rezervačním systému Českých drah. Dosud z Prahy odjíždí poslední vlak do Berlína již v 16:28, od dubna pak ještě o hodinu později. Zároveň zůstane zachován provoz nočního vlaku, který z Prahy vyráží ve 3:12 hodin. ČD na nové spoje nasadí standardní souprava, která na vlacích EC Berliner jezdí, naplánovaných je devět vozů. V nabídce bude i jídelní vůz.  


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Cestování do Německa během léta s povinnými místenkamiCestování do Německa během léta s povinnými místenkami

19.5.2024 - Mezistátní vlaky EC mezi ČR a Německem na lince z Prahy přes Drážďany a Berlín do Hamburku a dalších severoněmeckých měst bude od 1. června do 1. září 2024 možné použít jen s povinnou místenkou. Dočasnou změnu zavádí… »

Začala další sezona v ČD Muzeu LužnáZačala další sezona v ČD Muzeu Lužná

16.5.2024 - Poslední dubnový víkend odstartovala nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka. Návštěvníci se mohli projet na nově prodloužené úzkorozchodné drážce v areálu muzea, připraveny byly rovněž jízdy historického vlaku s parní… »

ČD Cargo nasadilo svůj první duální VectronČD Cargo nasadilo svůj první duální Vectron

15.5.2024 - Park hnacích vozidel naší dceřiné společnosti ČD Cargo posílila na začátku dubna lokomotiva s číslem 248.082. Jedná se o Vectron Dual Mode od výrobce vozidel Siemens, tedy o lokomotivu stejného typu, jakou ČD Cargo testovalo ve… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika