Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD-T má typové povolení pro retrofitované lokomotivy

ČD-T má typové povolení pro retrofitované lokomotivy

16.2.2023

ČD - Telematice se podařilo získat pro prototypy lokomotiv řad 163, 363 a 362 zpětně vybavené evropským zabezpečovacím systémem ETCS typové povolení Evropské agentury pro železnice (ERA). Jde o významné prvenství na poli homologace a schvalování v rámci projektů instalací ETCS do hnacích vozidel.

ČD-T má typové povolení pro retrofitované lokomotivy

Jedná se o univerzální mezinárodní povolení pro provoz daného typu. Lokomotivy řad 163, 363 a 362 dopravce ČD Cargo a České dráhy systémem ETCS zpětně vybavilo konsorcium firem ČD - Telematika a AŽD a staly se prvními systémovými integrátory v ČR, kterým se podařilo od ERA získat tento typ mezinárodního povolení. Typové povolení ERA pro retrofitované lokomotivy řad 163, 363 a 362 znamená, že mohou jezdit pod dohledem ETCS na všech tratích, které takovou jízdu umožňují, tedy jsou vybaveny infrastrukturní částí systému ETCS. Aktuálně jezdí tyto lokomotivy pod ETCS především na tratích v ČR a na Slovensku. V obou zemích jsou řady 163, 363 a 362 nejrozšířenějšími hnacími vozidly. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika