Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD skutečným národním dopravcem

ČD skutečným národním dopravcem

26.2.2019 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy jsou jediným subjektem v České republice, který může používat pojmenování „národní dopravce“. Potvrdil to Úřad průmyslového vlastnictví. Zamítl zároveň námitky konkurence, která si „národního dopravce“ taktéž přisvojovala, zejména pak v reklamních kampaních.

ČD skutečným národním dopravcem

Náměstek generálního ředitele ČD pro obchod Michal Štěpán doplnil, že si o toto označení požádaly jako první právě České dráhy. Úřad navíc uvedl, že České dráhy jako jediné na tuzemském trhu poskytují skutečně komplexní služby železniční dopravy pro všechny občany i subjekty, po celý rok a bez rozdílu segmentů. Úřad ve prospěch národního dopravce rozhodl v lednu.


Průměrné hodnocení (18 hlasů): 4.28

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika