Železničář / Zpravodajství / ČD skutečným národním dopravcem
ČD skutečným národním dopravcem
26.2.2019 – autor: JOSEF HOLEK
České dráhy jsou jediným subjektem v České republice, který může používat pojmenování „národní dopravce“. Potvrdil to Úřad průmyslového vlastnictví. Zamítl zároveň námitky konkurence, která si „národního dopravce“ taktéž přisvojovala, zejména pak v reklamních kampaních.

Náměstek generálního ředitele ČD pro obchod Michal Štěpán doplnil, že si o toto označení požádaly jako první právě České dráhy. Úřad navíc uvedl, že České dráhy jako jediné na tuzemském trhu poskytují skutečně komplexní služby železniční dopravy pro všechny občany i subjekty, po celý rok a bez rozdílu segmentů. Úřad ve prospěch národního dopravce rozhodl v lednu.
Další články této rubriky
ZSSK zpoplatní prodej jízdenek u pokladen
13.3.2025 - Cestující ve vlacích na Slovensku čeká novinka. Dopravce ZSSK s platností od 15. března zpoplatní částkou jedno euro prodej jízdenek u pokladen. Za nákup dokladu ve vlaku se bude nově účtovat příplatek tři eura, tedy v přepočtu… »
V Ústí nad Labem vyjel první trolejbus ve speciálním polepu
12.3.2025 - Součástí nové kampaně Českých drah s heslem „Milujeme vlaky. Zamilujte si je taky.“, která cílí na propagaci cestování vlakem se speciálním důrazem na nové jednotky ComfortJet, je kromě běžnějších i méně obvyklých… »
Výstavba stanice Praha-Bubny ovlivní provoz linek S4 a R44
10.3.2025 - V souvislosti s výstavbou nové stanice Praha-Bubny a pokračujících prací na Masarykově nádraží je od 3. března do 1. srpna 2025 omezen provoz na trati 091 Praha – Kralupy nad Vltavou v úseku Praha-Masarykovo nádraží –… »