Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD Ski láká na slevy skipasů

ČD Ski láká na slevy skipasů

14.11.2019 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy opět přicházejí s nabídkou ČD Ski. Kromě vybraných skiareálů v tuzemsku je možné slevu uplatnit i na Slovensku nebo ve Švýcarsku. Do zahraničních hor lze vyrazit pohodlnými, lůžkovými spoji ČD, na Slovensko navíc denními expresy a spoji SC Pendolino.

ČD Ski láká na slevy skipasů

Za zimními radovánkami mohou zájemci vyrazit vlakem za výhodných podmínek. České dráhy se ve spolupráci s devíti skiareály v České republice, na Slovensku a ve Švýcarsku připravují již patnáctou sezonu. Nabídka slev bude platit od 11. ledna do 29. března 2020. Každou zimu využijí nabídku ČD Ski více než tři tisíce lyžařů.

 „V tuzemských partnerských skiareálech lyžaři získají po předložení platné jízdenky ČD slevu dvacet procent na denní skipas, ve slovenském rezortu ve Velké Fatře na Malinu Brdu a ve švýcarském areálu Davos Klosters pak dvacetiprocentní slevu na dvoudenní nebo třídenní skipas,“ uvedl Aleš Kučera, manažer projektu ČD Ski. Šumavský skiareál Lipno v rámci bonusového produktu ČD Yetti nabízí dokonce slevu ve výši 30 procent na denní skipas pro ty, kteří přijedou na lyže vlakem. „Na slovenském Štrbském Plesu dostanou cestující ČD slevu dvacet procent na dvoudenní skipas v půjčovně lyží Tatraski,“ doplnil Kučera.

Vlakem na alpský manšestr

Na Slovensko ČD vypravují spoje s lůžkovými vozy anebo vlakem SC Pendolino. Přímé denní spoje i noční vlaky kategorie EuroNight nabízejí nejrychlejší spojení do Vysokých Tater s návaznými přípoji na Štrbské Pleso do skiareálu na Solisku. „Štrbské Pleso je velmi dobře dostupné našimi vlaky ze severní Moravy a Čech, vždy s přestupem na zubačku ve stanici Štrba. Především díky Pendolinu je cesta do Tater velmi rychlá,“ připomněl Aleš Kučera. Cesta z Prahy do Ružomberku trvá přibližně 5 hodin, do Štrby šest a Popradu-Tater lehce přes šest hodin. Od loňska ČD navíc vypravují do Tater, vždy v pátek, druhý spoj kategorie SC. Posilové Pendolino se vrací zpět do metropole v sobotu dopoledne. 

Pohodlně je možné vyrazit i do Alp. Z Prahy vyjíždí každý den v podvečer Jižní expres s přímým lůžkovým vozem mířícím přes rakouský Linec do švýcarského Curychu.  Díky přestupu ve stanici Sargans mohou být lyžaři již před devátou hodinou v Davosu. „V tomto případě přípojný vlak zastavuje v horském městečku Davos Dorf, nedaleko lanovky na Parsenn, nebo v Klosters přímo u lanovky,“ upřesnil Aleš Kučera. V okolí Davosu, v kantonu Graubünden, je možné využít až 300 km sjezdovek.

Podrobné informace o projektu ČD Ski, podmínkách čerpání slev a tipy na spojení a výhodné jízdenky jsou k dispozici na stránkách www.cd.cz/cdski.

Lůžkovým vlakem do Alp

Mezi čtyřmi skiareály v rámci Davos Klosters se lze pohybovat vlakem Rhétské dráhy, na který platí společný skipas a zastávky jsou u nástupních stanic lanovek. Ceny jízdenek v lůžkovém voze ČD vlaku Ex337 nejsou příliš vysoké, jedna cesta z Prahy (odjezd v 18:01) do švýcarské stanice Sargans (7:23), kde je přestup na přípoj do Landquartu a Davosu (příjezd v 8:53), stojí v třímístném lůžkovém kupé zhruba 1 841 Kč (cena vč. švýcarského přípoje do Davosu). Pro získání slevy 20 % na 2denního nebo 3denního skipasu cestující ČD předloží na pokladně Bergbahn Davos Klosters ubytovací příplatek z lůžkového vozu s uvedeným datem příjezdu do Sargansu a počtem osob. Výměnou na pokladně Bergbahn v Davosu nebo Klosters získá cestující zvýhodněný skipas (rezervační lůžkový příplatek odevzdá na pokladně Bergbahn). Kdo chce navštívit jiná místa ve Švýcarsku, může vystoupit i v Buchsu poblíž hranic s Lichtenštejnskem nebo v Sargansu. V těchto stanicích je možné přestoupit na přípoje do St. Gallenu, Churu, ale i směrem do střediska Svatý Mořic.

Partnerské areály

  • Krkonoše - Skiareál Harachov
  • Jizerské hory - Skiareál SKI Bižu Tanvaldský Špičák
  • Jeseníky - Skiareál JONAS PARK Ostružná
  • Šumava - Skiareál Ski&Bike Špičák
  • Šumava – Lipno (nabídka ČD Yetti)
  • Krušné hory - Skiareál Nádraží Pernink
  • Velká Fatra - Skiareál SkiPark Ružomberok-Malinô Brdo
  • Vysoké Tatry - resort Štrbské Pleso
  • Alpy - Skiarena Davos Klosters

 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD chystají další velké investiceČD chystají další velké investice

22.10.2020 - České dráhy hodlají v dalších pěti letech dále investovat do obnovy vozidlového parku, rekonstrukce a výstavby zázemí a ETCS. Na šestém ročníku Železniční konference Pardubice 2020, která se prvně uskutečnila i formou on-line… »

Nadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korunNadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korun

30.9.2020 - Správní rada Nadačního fondu Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM rozdělila prvních 400 tisíc korun z transparentního účtu. Příjemci jsou zaměstnanci Českých drah, kteří utrpěli zranění při nedávných vážných nehodách u… »

Spolupráce NRZP a ČD pokračujeSpolupráce NRZP a ČD pokračuje

29.9.2020 - Více než šest stovek bezbariérových vozů a jednotek, přes 5 000 bezbariérových spojů každý den, což představuje více než dvě třetiny denně vypravených vlaků Českých drah, či unikátní společně vyvinutý objednávkový… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika