Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD se zúčastnily výročního setkání ACRI

ČD se zúčastnily výročního setkání ACRI

17.1.2023

Vhodnou příležitostí k ohlédnutí se za celým rokem je každoroční Výroční setkání ACRI, které se loni uskutečnilo 24. listopadu za účasti zástupců členských firem ACRI a významných hostů, včetně zástupců společnosti České dráhy.

ČD se zúčastnily výročního setkání ACRI

Český železniční průmysl má za sebou velmi náročný rok. Musel se vypořádat s dopady skokového zvyšování cen vstupních materiálů a energií i řešit rozpad dodavatelských řetězců či dopady válečného konfliktu na Ukrajině. Na druhou stranu se řada věcí letos podařila. Jak řekla generální ředitelka ACRI Marie Vopálenská, významný je podíl exportu, který loni dosáhl 58 procent. Podle ministra dopravy Martina Kupky je důležité, aby dopravci dokázali zkvalitňovat služby, jezdili se stále lepšími vozidly a aby železnice byla spolehlivá, bezpečná a dochvilná. Předseda představenstva a generální ředitel ČD Michal Krapinec připomněl, že to, jak vypadá železnice, je do jisté míry výsledkem práce českých firem, za což je prý nutné českému železničnímu průmyslu poděkovat. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika