Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD se zúčastnily výročního setkání ACRI

ČD se zúčastnily výročního setkání ACRI

17.1.2023

Vhodnou příležitostí k ohlédnutí se za celým rokem je každoroční Výroční setkání ACRI, které se loni uskutečnilo 24. listopadu za účasti zástupců členských firem ACRI a významných hostů, včetně zástupců společnosti České dráhy.

ČD se zúčastnily výročního setkání ACRI

Český železniční průmysl má za sebou velmi náročný rok. Musel se vypořádat s dopady skokového zvyšování cen vstupních materiálů a energií i řešit rozpad dodavatelských řetězců či dopady válečného konfliktu na Ukrajině. Na druhou stranu se řada věcí letos podařila. Jak řekla generální ředitelka ACRI Marie Vopálenská, významný je podíl exportu, který loni dosáhl 58 procent. Podle ministra dopravy Martina Kupky je důležité, aby dopravci dokázali zkvalitňovat služby, jezdili se stále lepšími vozidly a aby železnice byla spolehlivá, bezpečná a dochvilná. Předseda představenstva a generální ředitel ČD Michal Krapinec připomněl, že to, jak vypadá železnice, je do jisté míry výsledkem práce českých firem, za což je prý nutné českému železničnímu průmyslu poděkovat. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Buštěhradská dráha se stane muzejní osouBuštěhradská dráha se stane muzejní osou

25.1.2023 - Železnice se již brzy dočká vlastního výstavního prostoru. Přiblížil se totiž vznik Muzea železnice a elektrotechniky na pražském Masarykově nádraží. Po jeho dokončení vznikne „muzejní osa“ v trase bývalé Buštěhradské… »

V Soběslavi lze přestupovat z vlaků na autobusyV Soběslavi lze přestupovat z vlaků na autobusy

22.1.2023 - V Soběslavi začal cestujícím v prosinci sloužit nový přestupní terminál, který přímo navazuje na tamní železniční stanici. Lidé mají díky němu k dispozici šest nástupních míst do autobusu a před nepřízní počasí je… »

Parní lokomotiva 310.922 znovu ožijeParní lokomotiva 310.922 znovu ožije

20.1.2023 - Pardubický kraj společně se zástupci Českých drah jednal o dalším osudu parní lokomotivy 310.922, která je deponována v DKV Česká Třebová. Momentálně je po nehodě z roku 2011 v neprovozuschopném stavu. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika