Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD se představily studentům

ČD se představily studentům

27.12.2019 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy uspořádaly na konci listopadu v českovelenické železniční stanici prezenční den pro studenty zdejší střední školy. Jedenadvacet studentů studijních oborů Obchod, doprava a služby a Komerční pracovník v dopravě si přišlo prohlédnout zázemí pokladny a nedávno rekonstruované Středisko vlakových čet ČD a provozní prostory SŽDC.

ČD se představily studentům

Cílem akce bylo zaujmout možné budoucí zaměstnance ČD, ať už v řadách Zákaznického personálu (ZAP), nebo jinde ve struktuře skupiny ČD. A podle ohlasů se řada mladých studentů chystá o místo u ČD ucházet. Zájem je zejména o profese strojvedoucí a vlakvedoucí. O doprovod se postarali dozorčí osobní přepravy a supervizoři z českobudějovického regionálního pracoviště ZAP a zaměstnanci SŽDC. Prezenční den nepořádal budějovický ZAP poprvé. Už v červnu pozval do Klatov na podobnou akci studenty plzeňské Střední průmyslové školy dopravní.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Návštěvnost ČD Muzea pandemie nesnížila Návštěvnost ČD Muzea pandemie nesnížila

16.12.2020 - Letošní sezona v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka sice skončila před pár týdny, nicméně vedení už spřádá plány na příští rok. Nostalgií vonící akce budou připravovány s odkazem na 150. výročí železnice v Lužné. Nezahálí… »

Nádraží v Plzni i přilehlou trať čeká obnovaNádraží v Plzni i přilehlou trať čeká obnova

15.12.2020 - Rekonstrukce památkově chráněné výpravní budovy plzeňského hlavního nádraží a trati mezi městskými částmi Lobzy a Koterov. To jsou dva projekty, které má v plánu Správa železnic v západočeské metropoli. Na zhotovitele už… »

Připravuje se nová trať pro rychlost 200 km/h Připravuje se nová trať pro rychlost 200 km/h

14.12.2020 - Z Plzně do Stodu by měly vlaky jezdit rychlostí 200km/h. Správa železnic už vyhlásila tendr na projektanta, který vytvoří dokumentaci pro stavební povolení novostavby dvoukolejné trati. Předpokládaná hodnota zakázky činí 219 290… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika