Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD se představily novým zástupcům krajských samospráv

ČD se představily novým zástupcům krajských samospráv

19.3.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Seznámit nově zvolené zástupce krajských samospráv se širokým portfoliem služeb, které nabízí a síťově zajišťují České dráhy, bylo cílem dvouhodinového online setkání, kterému předsedalo vedení dopravce.

ČD se představily novým zástupcům krajských samospráv
Na konferenci, jež se uskutečnila začátkem února, se hovořilo o nutnosti unifikace systémů či typového sjednocení vozidel s cílem nižší nákladovosti, o hlavních vstupech při cenotvorbě dopravního výkonu a síťovosti, obnově vozidlového parku a rozvoji údržbové infrastruktury, strategii digitalizace v železniční dopravě a systémových řešení například v oblasti odbavení či o zavádění zabezpečovače ETCS. Svým vystoupením přispěl také generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. Hovořil o opravách, modernizaci a rozvoji železniční infrastruktury včetně vysokorychlostních tratí, zmínil také důležité faktory bezpečnosti a nastínil zásadní výlukové činnosti v letošním roce. Mítinku se zúčastnily desítky delegátů. Akci moderoval předseda představenstva a generální ředitel ČD Ivan Bednárik.

Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika