Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD rozjely novinky v odbavení a informování cestujících

ČD rozjely novinky v odbavení a informování cestujících

17.1.2022 – autor: PETR SLONEK

České dráhy zavedly několik novinek, které cestujícím zjednoduší cestování. Nově zákazníky s elektronicky pořízenými jízdními doklady informují o změnách rezervací v případě mimořádné změny řazení vlaků. Dále si mohou cestující v railjetech, v rámci pilotního provozu, vybrat místa z plánku vozů ve směru z Rakouska do České republiky.

ČD rozjely novinky v odbavení a informování cestujících
Tato možnost byla otevřená jen při odbavení ve směru do Rakouska. Novinkou je i informování o změnách, které nastaly před cestou vlaku. Rozšířené informování cestujících umožnily úpravy e-shopu a rezervačního systému ARES. Cestující se tak v předstihu dozvědí o změně zarezervovaných míst, což jim výrazně zjednoduší nástup do vlaku a vyhledání správného sedadla. Informace přijde pokaždé e-mailem, esemeskou pak v případě, že ke změně dojde méně než týden před odjezdem spoje a pokud cestující zadá své telefonní číslo při nákupu jízdenky v e-shopu. Změny indikují e-shop i aplikace Můj vlak.

Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika