Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD rozjely novinky v odbavení a informování cestujících

ČD rozjely novinky v odbavení a informování cestujících

17.1.2022 – autor: PETR SLONEK

České dráhy zavedly několik novinek, které cestujícím zjednoduší cestování. Nově zákazníky s elektronicky pořízenými jízdními doklady informují o změnách rezervací v případě mimořádné změny řazení vlaků. Dále si mohou cestující v railjetech, v rámci pilotního provozu, vybrat místa z plánku vozů ve směru z Rakouska do České republiky.

ČD rozjely novinky v odbavení a informování cestujících
Tato možnost byla otevřená jen při odbavení ve směru do Rakouska. Novinkou je i informování o změnách, které nastaly před cestou vlaku. Rozšířené informování cestujících umožnily úpravy e-shopu a rezervačního systému ARES. Cestující se tak v předstihu dozvědí o změně zarezervovaných míst, což jim výrazně zjednoduší nástup do vlaku a vyhledání správného sedadla. Informace přijde pokaždé e-mailem, esemeskou pak v případě, že ke změně dojde méně než týden před odjezdem spoje a pokud cestující zadá své telefonní číslo při nákupu jízdenky v e-shopu. Změny indikují e-shop i aplikace Můj vlak.

Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika