Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD připravily další ročník odborné konference

ČD připravily další ročník odborné konference

19.11.2023

České dráhy se po roce opět přihlásily a s partnery 19. a 20. října připravily třináctý ročník tradiční odborné konference. Letošní ročník byl výjimečný svým zaměřením na „Roli a budoucí úlohu lidského činitele na železnici aneb Železnice člověkem pro člověka“.

ČD připravily další ročník odborné konference

Konference se uskutečnila v Litomyšli v Pardubickém kraji, kde se podařilo skvěle skloubit tradiční středověkou architekturu s moderními stavebními prvky. Letošek přinesl oživení v podobě odchodu od tradičních technických a provozně-technických otázek směrem k tématu vztahu mezi člověkem a technologiemi. Téma rezonovalo u více než 100 přítomných účastníků, což potvrdilo, že začlenění tématu lidského činitele do programu bylo správným krokem. V současné době, kdy se celá společnost potýká s nedostatkem pracovních sil, je třeba hledat nové způsoby, jak přilákat a udržet si zaměstnance. Závěry konference ukázaly, že klíčovým prvkem je oslovit a získat mladé lidi, kteří hledají smysluplnou práci a možnosti seberealizace. 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika