Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD předvedly zázemí odstavného nádraží v Praze

ČD předvedly zázemí odstavného nádraží v Praze

25.5.2023

Dvě hodiny poutavého výkladu představily zástupcům médií fungování střediska údržby v pražské Michli, které spadá pod Oblastní centrum údržby Střed Českých drah. Cílem bylo zejména seznámit novináře s úskalími údržby vlaků jak v pražské aglomeraci, tak na dálkových mezistátních linkách.

ČD předvedly zázemí odstavného nádraží v Praze

A seznámení to bylo vskutku zevrubné – počínaje servisem vakuových toalet přes názorné ukázky kontrol pantografů až po chloubu michelského depa v podobě podúrovňového soustruhu. Nastíněny byly i další plány investic do provozního zázemí, kterým se budeme věnovat v následujících číslech časopisu Železničář. Největší úspěch u přítomných ovšem měla prezentace naklápění moderní jednotky Pendolino, která i po dvou dekádách od prvního příjezdu na české koleje budí zaslouženou pozornost.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

Pendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské sítiPendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské síti

11.7.2024 - Správa železnic začala v polovině června se zkouškami, jež by měly vést k pilotnímu schválení rychlosti 200 km/h na prvních úsecích české železniční sítě, pokud tedy pomineme zkušební okruh ve Velimi. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika