Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD představily zajištění bezpečnosti

ČD představily zajištění bezpečnosti

3.5.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Nové trendy v dopravě. Tak se jmenoval desátý ročník konference, která se na začátku dubna konala v budově VOŠ a SPŠ automobilní a technické v Českých Budějovicích. Za České dráhy zde vystoupila Michaela Hronovská z oddělení bezpečnosti a nouzového plánování.

ČD představily zajištění bezpečnosti

. Studentům a zástupcům odborné veřejnosti představila propracovaný systém zajištění bezpečnosti ČD. Kromě jiného uvedla, že dopravce si u soukromé bezpečnostní agentury Securitas ČR objednává službu ostrahy železničních stanic v majetku ČD, prostor pro odstavování osobních vozů, administrativních budov či areálů a v neposlední řadě na základě zpracovávaných analýz jsou pracovníky agentury doprovázeny osobní vlaky, kde je vysoká přestupková a trestná činnost na majetku dopravce i cestujících. V Jihočeském kraji se jedná zejména o doprovody vlaků po dobu vodácké sezony. ČD v otázce bezpečnosti dále spolupracují s Policií ČR, Městskou policií a s Celní správou.


Průměrné hodnocení (11 hlasů): 4.27

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika