Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD obhájily provoz na lince z Plzně do Karlových Varů

ČD obhájily provoz na lince z Plzně do Karlových Varů

13.7.2023

České dráhy budou od prosince letošního roku dalších patnáct let zajišťovat provoz spěšných vlaků na lince Plzeň – Karlovy Vary. Cena za vlakokilometr je 137,27 Kč a roční rozsah kontraktu je skoro 824 tisíc kilometrů. Výběr na konci června schválili radní Plzeňského a Karlovarského kraje.

ČD obhájily provoz na lince z Plzně do Karlových Varů

Národní dopravce na trati dosud zajišťuje regionální dopravu. Provoz na spěšné lince bude zajišťován čtyřmi jednotkami RegioPanter. Od prosince roku 2026 provoz na trati posílí další dvě nové jednotky. RegioPanter řady 650.2 má kapacitu 140 míst k sezení a nabízí moderní a komfortní cestování. Jednotky jsou nízkopodlažní, mají klimatizaci a moderní audiovizuální informační systémem. Samozřejmostí je wi-fi připojení, elektrické zásuvky nebo USB konektory. Podle ředitele krajského odboru dopravy Dušana Pakandla je linka hodně využívaná a musí se na ni přidávat další vozidla z linky Beroun – Plzeň – Klatovy. 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika