Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD Muzeum se chlubí novým exponátem

ČD Muzeum se chlubí novým exponátem

15.4.2020 – autor: JOSEF HOLEK

ČD Muzeum v Lužné zprovoznilo další zajímavý exponát. Do svých sbírek získalo staré vjezdové návěstidlo ze stanice Kamenné Žehrovice (v minulosti stálo ve směru od Kladna).

ČD Muzeum se chlubí novým exponátem

Signalizovat bude otevření muzea a návěsti se budou během dne měnit. V 8 hodin ráno zčervená, v 9:00 sepne žlutá, v 9:30 zelená (+ návěstění r 30/40/60/80/T), v 16:00 přejde opět na žlutou, v 17 hodin na červenou a v 18 hodin zhasne zcela. V muzeu navíc letos plánují rekonstrukci kolejiště v okolí točny s cílem zvýšení kapacity pro vystavené exponáty, úpravu modelového kolejiště, vystavení parní lokomotivy 433.002 v expozice a řadu dalšího. Otevření areálu je však z důvodu pandemie koronaviru COVID-19 odloženo na neurčito.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika