Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD Muzeum se chlubí novým exponátem

ČD Muzeum se chlubí novým exponátem

15.4.2020 – autor: JOSEF HOLEK

ČD Muzeum v Lužné zprovoznilo další zajímavý exponát. Do svých sbírek získalo staré vjezdové návěstidlo ze stanice Kamenné Žehrovice (v minulosti stálo ve směru od Kladna).

ČD Muzeum se chlubí novým exponátem

Signalizovat bude otevření muzea a návěsti se budou během dne měnit. V 8 hodin ráno zčervená, v 9:00 sepne žlutá, v 9:30 zelená (+ návěstění r 30/40/60/80/T), v 16:00 přejde opět na žlutou, v 17 hodin na červenou a v 18 hodin zhasne zcela. V muzeu navíc letos plánují rekonstrukci kolejiště v okolí točny s cílem zvýšení kapacity pro vystavené exponáty, úpravu modelového kolejiště, vystavení parní lokomotivy 433.002 v expozice a řadu dalšího. Otevření areálu je však z důvodu pandemie koronaviru COVID-19 odloženo na neurčito.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3

Další články této rubriky

RegioNova vyjede v nátěru PIDRegioNova vyjede v nátěru PID

3.3.2024 - Cestující se na tratích už brzy setkají s motorovou jednotkou Českých drah řady 814 RegioNova v barvách Pražské integrované dopravy (PID). V novém kabátku vyjede jedna dvouzová na tratích v okolí Rakovníku a jedna třívozová… »

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlakyZ Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

2.3.2024 - Ve spolupráci s Libereckým krajem zavedly České dráhy od 5. února nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje jezdí z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající… »

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika