Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD Komunikátor uspěl v zátěžovém testu

ČD Komunikátor uspěl v zátěžovém testu

18.8.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Vývojáři Českých drah testují vlastní chatovací aplikaci ČD Komunikátor. Ta je určena především provozním zaměstnancům. Podrobnější informace o různých událostech na tratích by se tak měly vlakové čety anebo dispečinky dozvídat za pár vteřin.

ČD Komunikátor uspěl v zátěžovém testu

Do zátěžového testu projektu elektronizace provozní a krizové komunikace se na začátku srpna pustilo několik desítek zaměstnanců. Podle prvních informací aplikace funguje spolehlivě, některé drobnosti však musí programátoři ještě vyladit. Systém funguje na datové síti pravidelně, pokud nebude mít dostatečný signál, dokáže aplikace informaci převést do formy SMS zprávy a odeslat. Tématu se budeme více věnovat v některém z dalších vydání.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika