Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD jsou vstřícné k cyklistům

ČD jsou vstřícné k cyklistům

10.8.2021 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ

Evropská cyklistická federace (ECF) zveřejnila průzkum vstřícnosti železničních dopravců v dálkové dopravě k cyklistům pod názvem Cyklisté milují vlaky.

ČD jsou vstřícné k cyklistům

České dráhy obsadily mezi 69 hodnocenými dopravci a produkty velmi dobrou devátou pozici a porazily většinu evropských velkých železnic. Sofistikovaný hodnotící systém zahrnoval šest oblastí zaměřených například na kapacitu a prostor pro umístění jízdních kol ve vlacích, půjčovny bicyklů, cenu, dostupnost informací či možnosti nákupu jízdenek a rezervaci míst. Dopravci pak byli podle počtu získaných bodů rozděleni do pěti kategorií. ČD získaly 58 % bodů a těsně jim utekla skupina, kterou hodnotitelé označují známkou dobrý. Ta vyžadovala 60 % bodů. K lepšímu hodnocení by přispělo více cizojazyčných informací na webu o půjčovnách v jednotlivých regionech.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika