Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD Cargo předvedlo automatické spřáhlo

ČD Cargo předvedlo automatické spřáhlo

24.8.2022

Dceřiná společnosti ČD Cargo představila vlak, jehož vagony jsou spojené pomocí digitálního automatického spřáhla. Zařízení ČDC otestovalo na konci července v seřaďovací stanici Brno-Maloměřice a zároveň prezentovalo jeho funkcionality při rozřazování a seřazováni přistavené soupravy.

ČD Cargo předvedlo automatické spřáhlo

Ukázkový vlak je vybavený automatickým spřáhlem 2. úrovně, tedy mechanickou a vzduchovou částí. Několik vozů disponuje i digitální a elektrickou silovou částí. Speciální vlak dorazil do Česka ze sousedního Polska a 25. července zamířil na testy do Maloměřic. Na našem území se souprava zdržela do 4. srpna a během této doby zavítala například do Českých Budějovic, Plzně či Mostu. Digitální automatické spřáhlo odborníci považují za převratné zařízení v nákladní železniční dopravě. Jeho hlavní přínosy spatřují ve větší automatizaci přepravy nákladů po kolejích. Nový systém spojování vozů má nahradit klasická spřáhla, jež se ne­obejdou bez obsluhy posunovačů. Automatickým spřáhlem by mělo být spojení rychlejší a levnější. 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika