Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 – autor: Foto: Lukáš Růžička

Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota kontraktu dosahuje 45 mil. eur.

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

Dalších 12 těchto strojů rozšíří stávající flotilu 16 lokomotiv Alstom, které dopravce již využívá, a 21 lokomotiv, které budou přebírány v letech 2024 a 2025. V souhrnu tak ČD Cargo bude do pololetí 2026 vlastnit již 49 těchto moderních interoperabilních lokomotiv. ČD Cargo využívá vícesystémové Traxxy především pro mezinárodní dopravu a expanzi do zahraničí. Usiluje také o to, aby se tyto lokomotivy dostaly do Chorvatska, kde by pracovaly pro ČD Cargo Adria. To by znamenalo, že dopravce nejen vytlačí na Balkán starší lokomotivy bez ETCS (jako jsou třídy 230 nebo 742 – dvě z nich již dostaly pro tamní provoz Indusi ATP), ale přiveze na rostoucí trhy i moderní vozový park.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika