Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 – autor: Foto: Lukáš Růžička

Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota kontraktu dosahuje 45 mil. eur.

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

Dalších 12 těchto strojů rozšíří stávající flotilu 16 lokomotiv Alstom, které dopravce již využívá, a 21 lokomotiv, které budou přebírány v letech 2024 a 2025. V souhrnu tak ČD Cargo bude do pololetí 2026 vlastnit již 49 těchto moderních interoperabilních lokomotiv. ČD Cargo využívá vícesystémové Traxxy především pro mezinárodní dopravu a expanzi do zahraničí. Usiluje také o to, aby se tyto lokomotivy dostaly do Chorvatska, kde by pracovaly pro ČD Cargo Adria. To by znamenalo, že dopravce nejen vytlačí na Balkán starší lokomotivy bez ETCS (jako jsou třídy 230 nebo 742 – dvě z nich již dostaly pro tamní provoz Indusi ATP), ale přiveze na rostoucí trhy i moderní vozový park.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika