Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD Cargo nasazuje Vectrony s pomocným agregátem

ČD Cargo nasazuje Vectrony s pomocným agregátem

23.4.2023

Dvě nové lokomotivy Siemens Vectron zařazuje do svého vozového parku jako řadu 393 dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo. Jejich největší zajímavostí je pomocný dieselový agregát, díky kterému budou moci zajíždět i na manipulační koleje či vlečky bez trakčního vedení.

ČD Cargo nasazuje Vectrony s pomocným agregátem

Stroje řady 393 jsou čtyřnápravové interoperabilní dvousystémové lokomotivy schopné v tomto provedení jezdit rychlostí až 200 km/hod. na střídavých trakčních systémech 15 kV (16,2/3 Hz) a 25 kV (50 Hz). Pomocný dieselový agregát DPM (Diesel Power Modul) má výkon 180 kW a je umístěný ve strojovně. Nové Vectrony jsou primárně určené pro provoz v Rakousku a v Německu, využívány budou především zahraničními pobočkami ČD Cargo. Domov naleznou ve SOKV České Budějovice. V případě ČD Cargo jde již o třináctou a čtrnáctou lokomotivu Siemens Vectron v majetku společnosti. Dalších deset Vectronů pak firma převezme v příštím roce.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

RegioNova vyjede v nátěru PIDRegioNova vyjede v nátěru PID

3.3.2024 - Cestující se na tratích už brzy setkají s motorovou jednotkou Českých drah řady 814 RegioNova v barvách Pražské integrované dopravy (PID). V novém kabátku vyjede jedna dvouzová na tratích v okolí Rakovníku a jedna třívozová… »

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlakyZ Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

2.3.2024 - Ve spolupráci s Libereckým krajem zavedly České dráhy od 5. února nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje jezdí z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající… »

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika