Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD Cargo nasazuje Vectrony s pomocným agregátem

ČD Cargo nasazuje Vectrony s pomocným agregátem

23.4.2023

Dvě nové lokomotivy Siemens Vectron zařazuje do svého vozového parku jako řadu 393 dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo. Jejich největší zajímavostí je pomocný dieselový agregát, díky kterému budou moci zajíždět i na manipulační koleje či vlečky bez trakčního vedení.

ČD Cargo nasazuje Vectrony s pomocným agregátem

Stroje řady 393 jsou čtyřnápravové interoperabilní dvousystémové lokomotivy schopné v tomto provedení jezdit rychlostí až 200 km/hod. na střídavých trakčních systémech 15 kV (16,2/3 Hz) a 25 kV (50 Hz). Pomocný dieselový agregát DPM (Diesel Power Modul) má výkon 180 kW a je umístěný ve strojovně. Nové Vectrony jsou primárně určené pro provoz v Rakousku a v Německu, využívány budou především zahraničními pobočkami ČD Cargo. Domov naleznou ve SOKV České Budějovice. V případě ČD Cargo jde již o třináctou a čtrnáctou lokomotivu Siemens Vectron v majetku společnosti. Dalších deset Vectronů pak firma převezme v příštím roce.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika