Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD Bike: Roste zájem o elektrokola

ČD Bike: Roste zájem o elektrokola

25.5.2021 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy s nástupem května zahájily novou sezonu půjčoven ČD Bike. V půjčovnách jsou k dispozici nejen horská, treková či krosová kola, ale i elektrokola a koloběžky. Samozřejmostí je bezchybný servis, možnost zapůjčení nezbytných doplňků a příznivé ceny zápůjček.

ČD Bike: Roste zájem o elektrokola

Rozšířil se rovněž počet Biketowerů, úschoven kol v prosklených automatických věžích. Jaké další novinky ČD nachystaly? „Zapůjčujeme kvalitní horská, treková i krosová kola a v 19 stanicích zároveň koloběžky,“ uvedla Jana Rotreklová, manažerka projektu ČD Bike. „Na základě zájmu zákazníků jsme rozšířili počet stanic, kde je možná výpůjčka elektrokol. Nabízíme je již ve dvaadvaceti stanicích,“ doplnila. A novinek je více. Například ve stanicích Ústí nad Orlicí město a Jihlava ČD otevřely plnohodnotné půjčovny. Dosud bylo možné je v městech vyzvednout jen na základě předchozí objednávky. Nově je možné bicykl vyzvednout po objednání i v Jeseníku. Po rekonstrukci je znovu v provozu půjčovna v Třebíči.  

Hygiena především
Sortiment cyklopůjčoven doplňují i cy­klistické helmy, v některých půjčovnách dětská kola a cyklosedačky. „Velký důraz je kladen na hygienická opatření. Všechna kola proto po každé výpůjčce důkladně dezinfikujeme a samozřejmě čistíme i přilby a další vybavení,“ podotkla Rotreklová. Kola je možné rezervovat předem telefonicky nebo e-mailem. Ve vybraných půjčovnách je rezervace kola nutná. „Zákazníci mají zájem především o celodenní výpůjčky s možností naplánování delších výletů. Zhruba 42 % z nich přitom využije při přepravě do stanice s půjčovnou vlakové spojení, a využije tak zlevněné nájemné,“ upřesnila Jana Rotreklová s tím, že jen loni ČD využilo služby více než 7 200 zákazníků. Největší zájem bývá během letních měsíců v turisticky nej­atraktivnějších regionech, typicky v Jihočeském, Karlovarském, Olomouckém a Jihomoravském kraji. Nejvytíženější půjčovnou s celoročním provozem pak byla pobočka na nádraží Praha Smíchov.
Pro všechny půjčovny kol ČD Bike platí jednotný ceník, například zákazníci s platnou jízdenkou ČD nebo IN Kartou zaplatí za jízdní kolo denní půjčovné 180 Kč, za polodenní půjčovné 150 Kč a za elektrokolo 300 Kč/den. Většina půjčoven bude otevřena až do 31. října, šest poboček má celoroční provoz


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Tunely na IV. koridoru se pojede dvoustovkouTunely na IV. koridoru se pojede dvoustovkou

17.6.2021 - Práce na čtvrtém koridoru úspěšně pokračují. Tunel Deboreč je prakticky hotový, v mezenském už je dokončena primární klenba a základové pasy, rýsuje se i estakáda u Ješetic. Plánuje se rovněž stavba necelých dvacet… »

Depa v Praze propojila nová spojkaDepa v Praze propojila nová spojka

28.4.2021 - Významnou úsporu nákladů a vyšší efektivitu při údržbě a opravách vlaků Českých drah přinese nové propojení mezi středisky údržby v pražské Michli (Praha Jih) a ve Vršovicích. Dopravce ho vybudoval jako vlastní alternativu… »

Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie

27.4.2021 - Po mnohaletém růstu počtu cestujících ve vlacích Českých drah se loni tento trend obrátil. Na vině je pandemie koronaviru, která zájem lidí dočasně zastavila. České dráhy loni přepravily 117,7 milionu zákazníků, což… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika