Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD - Telematika zmodernizuje optickou síť CESNET2

ČD - Telematika zmodernizuje optickou síť CESNET2

17.5.2023

ČD - Telematika zmodernizuje klíčové části optické přenosové sítě CESNET2 napříč ČR i v zahraničí. Tato síť je páteří národní e-infrastruktury pro vědu, výzkum a vzdělávání, kterou buduje a rozvíjí sdružení CESNET.

Optika ČD - T propojí Masarykovu univerzitu s Vídeňskou univerzitou

Modernizace se týká DWDM přenosových okruhů optické sítě CESNET2 a umožní výrazně větší datové přenosy i pokročilou funkcionalitu, lepší správu a dohled. Obnova sítě se uskuteční napříč regiony po celé České republice, a zároveň ve vybraných zahraničních lokalitách, jako je Bratislava a Vídeň. Technologie DWDM (hustý vlnový muldex – dense WDM) umožňuje kombinaci výstupu z několika optických vysílačů pro přenos přes jediné optické vlákno využitím různých vlnových délek pro jednotlivé signály. Díky modernizaci dojde k dalšímu zkapacitnění sítě, nová technologie umožní výrazně větší datové přenosy v řádu stovek GB za vteřinu. Zároveň zajistí další pokročilé funkce, lepší správu i dohled nad sítí. Součástí plnění zakázky je i poskytnutí služeb v rámci záruky a také pozáručního servisu. K členům sdružení CESNET patří téměř 30 akademických institucí z celé ČR.  


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Chystá se elektrifikace trati z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí Chystá se elektrifikace trati z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí

24.4.2024 - Správa železnic vybrala projektanta pro rekonstrukci a elektrizaci trati v úseku mezi Českými Velenicemi a Veselím nad Lužnicí. Stavba má umožnit provoz přímých elektrických vlaků na trati z Vídně přes Gmünd do Prahy. Traťová… »

Vlaky jezdí i mezi školními lavicemiVlaky jezdí i mezi školními lavicemi

23.4.2024 - V několika partnerských středních školách Českých drah se mohou pochlubit funkčními a skvěle vybavenými modelovými kolejišti. Jedním ze zařízení je Střední škola Edvarda Beneše v Břeclavi. »

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika