Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD - Telematika zmodernizuje optickou síť CESNET2

ČD - Telematika zmodernizuje optickou síť CESNET2

17.5.2023

ČD - Telematika zmodernizuje klíčové části optické přenosové sítě CESNET2 napříč ČR i v zahraničí. Tato síť je páteří národní e-infrastruktury pro vědu, výzkum a vzdělávání, kterou buduje a rozvíjí sdružení CESNET.

Optika ČD - T propojí Masarykovu univerzitu s Vídeňskou univerzitou

Modernizace se týká DWDM přenosových okruhů optické sítě CESNET2 a umožní výrazně větší datové přenosy i pokročilou funkcionalitu, lepší správu a dohled. Obnova sítě se uskuteční napříč regiony po celé České republice, a zároveň ve vybraných zahraničních lokalitách, jako je Bratislava a Vídeň. Technologie DWDM (hustý vlnový muldex – dense WDM) umožňuje kombinaci výstupu z několika optických vysílačů pro přenos přes jediné optické vlákno využitím různých vlnových délek pro jednotlivé signály. Díky modernizaci dojde k dalšímu zkapacitnění sítě, nová technologie umožní výrazně větší datové přenosy v řádu stovek GB za vteřinu. Zároveň zajistí další pokročilé funkce, lepší správu i dohled nad sítí. Součástí plnění zakázky je i poskytnutí služeb v rámci záruky a také pozáručního servisu. K členům sdružení CESNET patří téměř 30 akademických institucí z celé ČR.  


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023 - Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun. »

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika