Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD - Telematika loni zvýšila zisk

ČD - Telematika loni zvýšila zisk

16.6.2022

ČD - Telematika loni přes pokračující pandemii zvýšila zisk na 109,7 milionu korun, což je meziročně o skoro 40 procent více. V roce 2020 zisk činil 66,9 mil. Kč. O 21 procent stouply tržby na 2,03 miliardy korun, zatímco v roce 2020 to bylo 1, 67 mld. Kč.

ČD - Telematika loni zvýšila zisk

K lepšímu výsledku přispěla odlišná struktura tržeb a také úspor, jak variabilních, tak fixních nákladů, a to i přes neplánované výdaje. Zejména se jednalo o nájemné za užívání pozemků ČD a SŽ spojené s časovým posunem zřízení služebností nebo podobně jako v předchozím roce o náklady související s dopadem pandemie koronaviru. Pro ČD - Telematiku byl rok 2021 i přes pokračující pandemii úspěšný a tržby firmy jsou rekordní. K jejich nárůstu přispěly zakázky na instalaci zabezpečovacích systémů ETCS pro ČD a ČD Cargo. 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

Jižní expresy pojedou přes prázdniny podle výlukového řáduJižní expresy pojedou přes prázdniny podle výlukového řádu

2.7.2022 - Po tříměsíční výluce na koridoru z Prahy do Českých Budějovic se na trať začátkem prázdnin znovu vrací vlaky. Plánované obnovení provozu dálkových spojů Jižní expres, Vltava a Lužnice na trase Praha – Tábor – Veselí nad… »

Preventivní vlak bezpečné železnice vyjel do další sezonyPreventivní vlak bezpečné železnice vyjel do další sezony

27.6.2022 - Po dvouleté přestávce zaviněné protiepidemickými opatřeními se na koleje vrátil Preventivní vlak bezpečné železnice, společný projekt Správy železnic, Českých drah a ČD Cargo. Během května absolvoval celkem čtyři zastávky.… »

Na lokálky u Řípu vyjel zvláštní vlak Na lokálky u Řípu vyjel zvláštní vlak

21.6.2022 - Putování Podřipskými lokálkami – tak se jmenovala akce, kterou první květnovou sobotu uspořádal podřipský patriot a strojvedoucí OŘOD Západ SLČ Straškov Jan šafránek. Červená souprava s názvem Podřipská střela složená ze… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika