Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Bulík definitivně uzavřel šumavské Léto s párou

Bulík definitivně uzavřel šumavské Léto s párou

24.8.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Šumava se 11. a 12. srpna rozloučila s tradičním Létem s párou. Akce, která si každé léto našla tisíce příznivců, už se však rok neuskuteční. Běžný provoz totiž bude na zdejších regionálních tratích zajišťovat jiný dopravce.

Bulík definitivně uzavřel šumavské Léto s párou

Hlavní hvězdou letošních nostalgických jízd byly soupravy tažené Bulíkem 464.008. Z Volar vyrážely hvězdicovitě do Nového Údolí, Kubovy Hutě anebo Chrobol. Vlakem jezdili i cestující v dobových kostýmech a zajištěna byla i doplňková přeprava jízdních kol. Podle Jiřího Kafky, ředitele českobudějovického Regionálního obchodního centra (ROC) Českých drah, byl navíc v Novém Údolí zajištěn přestup na ČD Šumava Bus na vrchol Třístoličník. Mimochodem, autokar bude na místní přírodní dominantu zajíždět vždy o víkendech až do 15. září.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika