Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Budova hlavního nádraží v Plzni se letos otevře veřejnosti

Budova hlavního nádraží v Plzni se letos otevře veřejnosti

11.7.2023

Památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907 se letos otevře po rekonstrukci veřejnosti. Všechny prostory pro cestující pak budou plně v provozu v prosinci. Náklady dva roky trvající opravy přesáhnou 700 milionů korun.

Budova hlavního nádraží v Plzni se letos otevře veřejnosti

Prodej jízdenek se v první polovině července přesune z horní do dolní haly pod schodištěm, v horním patře naopak začnou stavební práce. Komerční jednotky budou otevřeny na jaře 2024, nájemci se vybírají v soutěži. Hotovo je nyní ze dvou třetin, konkrétně východní část nádražní budovy a od května i dvě menší postranní kupole. Prostřední velká kupole bude dokončena do října. Přístup k novým pokladním přepážkám povede koridory pod prostorovým lešením, cestující se proto musí připravit na menší čekací prostory. Tento stav potrvá do prosince. Následně se však zpřístupní dolní a horní hala nádražní budovy pro veřejnost a omezení budou již minimální. V horním patře bude pro zachování přístupu cestujících na nástupiště vytvořen průchozí koridor k výtahům, ve spodním podlaží povede do prostoru nových pokladen.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika