Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024

Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích vozidel Českých drah. Uspěli všichni.

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

Studenti na lokomotivách 162.225, 193.902, 714.230 a 754.040 prokázali, že rozumí elektrickým strojům, spalovacím motorům, chladicím a palivovým okruhům, pomocným pohonům, součástem brzd a dlouhé řadě dalších komponentů. Všech 15 jedinců v pětičlenných skupinách postupně procházelo jednotlivé stroje a se zkoušejícím probrali důležité prvky, jejich obsluhu a údržbu. Další část maturity se týkala práce vlakvedoucích, studenti v POP sestavovali zprávy o brzdění a vydávali jízdní doklady. Poslední z dílčích částí zkoušky prověřila studenty coby výpravčí řízením provozu se skutečným zabezpečovacím zařízením v dopravním sálu školy a rozborem součástí dopravní cesty tak studenti zakončili i poslední část své přípravy na budoucí profesní život na železnici. Nové kolegy budete moci potkat na kolejích po celé republice už příští měsíc.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

Pendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské sítiPendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské síti

11.7.2024 - Správa železnic začala v polovině června se zkouškami, jež by měly vést k pilotnímu schválení rychlosti 200 km/h na prvních úsecích české železniční sítě, pokud tedy pomineme zkušební okruh ve Velimi. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika