Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Braník přivítal dopravní den dětí

Braník přivítal dopravní den dětí

30.7.2023

Přestože hlavní hvězda Pražského dopravního dne dětí – parní lokomotiva – nakonec kvůli déletrvajícímu suchu dorazit nemohla, na atmosféře samotné akce, která se uskutečnila 3. června na nádraží Praha-Braník, se to nijak nepodepsalo.

Braník přivítal dopravní den dětí

Páru na trase do Vraného nad Vltavou úspěšně zastoupila dvojice Hektorů s historickou soupravou osobních vozů, které doplnily jízdy motorových vlaků jak též do Vraného, tak po obvodu stanice. V té se navíc konal rozličný doprovodný program. Samozřejmostí byla výstava historických i moderních drážních vozidel, doplnila jej řada stánků, prezentace hasičů Správy železnic i dětský kulturní program DDM Prahy 5. Akce se však nesoustředila jen na velkou dráhu, zaslouženému zájmu se těšily rovněž jízdy historickými autobusy, tramvajovou soupravou od Ringhoffera nebo speciální spoje na čerstvě otevřenou tramvajovou trať do Libuše.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika