Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Bohumín se chystá na velký železniční svátek

Bohumín se chystá na velký železniční svátek

19.9.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Oslavy Národního dne železnice se v Bohumíně odehrají sice až v sobotu 23. září, přípravy na akci jsou již v plném proudu. Závěrečný kontrolní den prověřil 1. září připravenost záchytného parkoviště za budovou nádraží, úpravu depa kolejových vozidel pro denní i večerní program a také jednotlivé úkoly koordinačního týmu, kde jsou delegováni například zástupci pořadatelské agentury, města Bohumína, ale hasiči či policisté.

Bohumín se chystá na velký železniční svátek

Novotou bude zářit i výpravní budova bohumínského nádraží, kde SŽDC nejen rekonstruuje střechu, ale vybaví výpravní budovu novým nátěrem. Menším zklamáním bude pro fotografy během oslav uzavření nadchodové lávky nad nádražím. Byť byla znovuotevřena na konci srpna po nákladné rekonstrukci, z bezpečnostních důvodů musí zůstat v sobotu 23. září pro veřejnost nepřístupná. Na noční vlakovou show, která bude vrcholem oslav, jsou navíc již všechna místa na tribuně beznadějně vyprodána. Stále lze ještě koupit vstupenky na stání a posledních padesát kusů bude v prodeji ještě v den konání oslav u hlavního vstupu v Infopointu ČD.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.33

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika