Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Bezdružická lokálka oslavila kulatiny

Bezdružická lokálka oslavila kulatiny

12.8.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Bezdružická lokálka má za sebou 120. narozeniny. Oslava otevření železnice spojující západočeské Pňovany s Bezdružicemi se uskutečnila v polovině července. Hlavním bodem programu byly nostalgické jízdy historického vlaku v čele s parní lokomotivou 434.2186 anebo historickým motorovým vozem M 131.1515.

Bezdružická lokálka oslavila kulatiny. Foto: Miroslav Klas

Podle Marka Plochého, ředitele Centra historických vozidel Českých drah a jednoho z pořadatelů, byla účast velmi vysoká. Parní vlak přijel na lokálku přes Plzeň, odkud přivezl první návštěvníky. Poté celý den jezdil do Cebivi a zpět, motorový vůz přezdívaný Hurvínek spojoval Bezdružice s nedalekými Kokašicemi. Narozeninové oslavy doplnilo taneční vystoupení skupiny Althea, hudební vystoupení Švejk bandu Milana Benedikta Karpíška, divadlo Z bedny, výstava o historii železnice atd. Otevřené bylo i Muzeum Bezdružické lokálky.

 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika