Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Bezdružická lokálka oslavila kulatiny

Bezdružická lokálka oslavila kulatiny

12.8.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Bezdružická lokálka má za sebou 120. narozeniny. Oslava otevření železnice spojující západočeské Pňovany s Bezdružicemi se uskutečnila v polovině července. Hlavním bodem programu byly nostalgické jízdy historického vlaku v čele s parní lokomotivou 434.2186 anebo historickým motorovým vozem M 131.1515.

Bezdružická lokálka oslavila kulatiny. Foto: Miroslav Klas

Podle Marka Plochého, ředitele Centra historických vozidel Českých drah a jednoho z pořadatelů, byla účast velmi vysoká. Parní vlak přijel na lokálku přes Plzeň, odkud přivezl první návštěvníky. Poté celý den jezdil do Cebivi a zpět, motorový vůz přezdívaný Hurvínek spojoval Bezdružice s nedalekými Kokašicemi. Narozeninové oslavy doplnilo taneční vystoupení skupiny Althea, hudební vystoupení Švejk bandu Milana Benedikta Karpíška, divadlo Z bedny, výstava o historii železnice atd. Otevřené bylo i Muzeum Bezdružické lokálky.

 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika