Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Automaty ČD Snack jsou i na spojích R19

Automaty ČD Snack jsou i na spojích R19

12.9.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Ve druhé polovině srpna začala v brněnském DKV postupná montáž nápojových automatů ČD Snack na šesti pětivozových a dvou třívozových jednotkách InterPanter, které zajišťují dálkovou dopravu na spojích linky R19 mezi Brnem, Pardubicemi a Prahou. Tento přístroj s nápoji a pochutinami společnosti Delikomat se ve vlacích prvně objevil už před rokem na spojích linky R13 mezi Brnem a Olomoucí.

Automaty ČD Snack jsou i na spojích R19

Drobné občerstvení si tak cestující budou moci koupit na všech čtrnácti jednotkách InterPanter, provozovaných národním dopravcem. Vzhledem k tomu, že soupravy byly již z výroby předpřipraveny na montáž automatů, nebylo samotné připojení náročné. Spočívalo v instalaci zásuvky 230 V do nástupního prostoru a podstavce pod automat. Podle vedoucího údržby Miroslava Pražáka z DKV Brno bylo oříškem snad jen vlastní usazení automatu na podstavec kvůli omezenému prostoru a jeho značné hmotnosti. Během osmi hodin byl každý přístroj kompletně nainstalován, naplněn a připraven k použití. Současně se v DKV Brno pro linku R19 stanovily přesné časy a místa pro doplňování sortimentu. To je logisticky náročnější právě ve vlacích oproti například obchodním centrům či nádražním budovám.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika