Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Automaty ČD Snack jsou i na spojích R19

Automaty ČD Snack jsou i na spojích R19

12.9.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Ve druhé polovině srpna začala v brněnském DKV postupná montáž nápojových automatů ČD Snack na šesti pětivozových a dvou třívozových jednotkách InterPanter, které zajišťují dálkovou dopravu na spojích linky R19 mezi Brnem, Pardubicemi a Prahou. Tento přístroj s nápoji a pochutinami společnosti Delikomat se ve vlacích prvně objevil už před rokem na spojích linky R13 mezi Brnem a Olomoucí.

Automaty ČD Snack jsou i na spojích R19

Drobné občerstvení si tak cestující budou moci koupit na všech čtrnácti jednotkách InterPanter, provozovaných národním dopravcem. Vzhledem k tomu, že soupravy byly již z výroby předpřipraveny na montáž automatů, nebylo samotné připojení náročné. Spočívalo v instalaci zásuvky 230 V do nástupního prostoru a podstavce pod automat. Podle vedoucího údržby Miroslava Pražáka z DKV Brno bylo oříškem snad jen vlastní usazení automatu na podstavec kvůli omezenému prostoru a jeho značné hmotnosti. Během osmi hodin byl každý přístroj kompletně nainstalován, naplněn a připraven k použití. Současně se v DKV Brno pro linku R19 stanovily přesné časy a místa pro doplňování sortimentu. To je logisticky náročnější právě ve vlacích oproti například obchodním centrům či nádražním budovám.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

Pendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské sítiPendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské síti

11.7.2024 - Správa železnic začala v polovině června se zkouškami, jež by měly vést k pilotnímu schválení rychlosti 200 km/h na prvních úsecích české železniční sítě, pokud tedy pomineme zkušební okruh ve Velimi. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika