Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Astrovlak vyjel do Nového Údolí

Astrovlak vyjel do Nového Údolí

20.11.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Do hlubokých šumavských hvozdů se vypravil v pátek 17. listopadu speciální Astrovlak. Motorový vůz řady 842 vyrazil z Českých Budějovic a odvezl cestující nejprve do Stožce.

Astrovlak vyjel do Nového Údolí

V místní restauraci si mohli popovídat se zástupci Akademie věd ČR (AV ČR) o hvězdách a absolutně temné obloze, která je na Šumavě, resp. v oblasti Lipenska k vidění. Kromě toho několik desítek účastníku zhlédlo populárně-vědecký dokument Tiché hrozby z dílny AV ČR. Po krátké diskuzi vyjel vlak ke státní hranici v Novém Údolí, po cestě zastavil na mostu přes říčku Světlou, tedy v místě, kde před téměř třiceti lety padla železná opona. V Den boje za svobodu a demokracii šlo o symbolický akt. V Novém Údolí panovalo nepříznivé počasí, jasná obloha bez světelného smogu tedy nebyla k mání. Druhý ročník akce, která je určena široké veřejnosti, pořádaly České dráhy ve spolupráci s obcí Stožec a Svazem obcí Lipenska.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika