Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Agenda ČD travel přešla ve větší míře na internet

Agenda ČD travel přešla ve větší míře na internet

22.3.2013 – autor: MARTIN NAVRÁTIL

Cestovní kancelář ČD travel se za poslední roky stala významným hráčem na poli operátorů cestovního ruchu. I pro letošní sezonu připravili její zaměstnanci nové destinace, avšak na druhé straně pokračuje i trend úspor. Jedním z jeho důsledků je třeba uzavření pobočky v Brně loni v říjnu. A také opuštění cesty tištěného katalogu nabídek. Letos poprvé je nabídkový katalog pouze na internetu na www.cdtravel.cz. 

Agenda ČD travel přešla ve větší míře na internet

„Věděli jsme, že klienti jen nakouknou do katalogu a pak stejně jdou na internet. Mrzelo nás, kolik katalogů se vyhazuje bez použití,“ vysvětluje ředitelka ČD travel Blanka Jíšová. Jak dodává, papírový katalog se stával skoro bezcenným, jakmile se objevily nabídky last minute. Ale zákazníci ČD travel mohou zůstat v klidu, katalog pro letošní sezonu vyšel ve formátu PDF a je zveřejněn na internetu.

Správnost přesunu katalogu do elektronické podoby potvrdili sami klienti. Zájezdy se totiž letos objednávají ve stejné míře jako loni. Zákazníci navíc oceňují i zrychlení agendy, protože e-mailem se posílají také faktury za rekreace. V ideálním případě je koloběh závazné objednávky následující: klient si vybere dovolenou na internetu, vytiskne a vyplní objednávku. Naskenuje, zašle na personální oddělení, kde ji vytištěnou potvrdí a naskenovanou zašlou do cestovní kanceláře. Každému zůstává kopie a zároveň potvrzení o odeslání a odpadává náročné cestování s objednávkou.

Mění se samozřejmě lokality zájezdů ČD travel, novinky tvoří asi 30 procent z nabízených zájezdů. V nabídce jsou i určité stálice, o které mají lidé zájem pořád. V cestovní kanceláři ale dobře vědí, že vše se může kdykoli změnit. „Dva roky po sobě zájem o jedno zařízení narůstá, pak to spadne a nikdo neví proč. Že by tu relativně stálou skupinu klientů to místo už omrzelo?“ ptá se Blanka Jíšová. O nabídce ČD travel pravidelně informujeme v Železničáři v inzertní rubrice, takže naši čtenáři už asi zjistili, že letošními novinkami jsou řecké ostrovy Samos, Thassos a Zakynthos. Další nové lokality jsou v Itálii a Chorvatsku, pokračuje také trend znovuobjevování Bulharska.  

Na exotické destinace se ČD travel moc nezaměřuje, protože tyto zájezdy jsou cenově náročné. Nadále roste poptávka po českých a slovenských místech. Slovensko je mezi zákazníky ČD travel tradičně oblíbené, letos cestovní kancelář zařadila do katalogu tatranský Sliezský dom místo Hrebienku (aktuálně se opravuje), v Čechách v nabídce najdete dva nové hotely u Máchova jezera a v Hluboké nad Vltavou. Posledním trendem je snižování počtu zájemců o levnější zájezdy do zahraničí. Tato skupina lidí nyní raději tráví dovolenou v Česku, případně i na Slovensku.

„Občas zaslechnu názor, že by bylo dobré nabízet jenom ty hotely, o které je zájem,“ říká ředitelka Blanka Jíšová. „To bychom skutečně moc rádi. Ale odhadněte vkus klienta! Pokud bychom byli tak dobří, záviděly by nám všechny cestovky. Nicméně se nám daří uzavírat takové smlouvy, u nichž je možné v případě zájmu kapacity navyšovat. Naším hlavním cílem je spokojený klient.“  Specialitou ČD travel jsou ovšem stále poznávací zájezdy s pomocí jízdenek FIP – klasické jsou Francie, Švýcarsko, Itálie, Černá Hora. Z pobytových zájezdů s FIP zůstává už jen Bulharsko, kam se jezdí vlakem. Zájem o tento typ zájezdů je však nižší než v minulosti. Jasně se totiž ukazuje, že na delší vzdálenost letecká doprava vítězí nad vlakem.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Nadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korunNadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korun

30.9.2020 - Správní rada Nadačního fondu Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM rozdělila prvních 400 tisíc korun z transparentního účtu. Příjemci jsou zaměstnanci Českých drah, kteří utrpěli zranění při nedávných vážných nehodách u… »

Nadace si spolupráci s ČD pochvalujeNadace si spolupráci s ČD pochvaluje

21.8.2020 - Nadace Okřídlené kolo (NOK) letos slaví 16. narozeniny. A za tu dobu se díky instituci, která pomáhá při záchraně železničních památek, podařilo zdárně dokončit několik velkých projektů. Jmenujme například rekonstrukci… »

Knihovna Českých drah pokračuje s digitalizacíKnihovna Českých drah pokračuje s digitalizací

18.8.2020 - Někdejší Ústřední technická knihovna dopravy, dnes Knihovna ČD, je svým způsobem unikátní a v republice nemá obdoby. Věnuje se odborníkům i veřejnosti. Část z více než sto dvaceti tisíc knih, časopisů, jízdních řádů, map… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika