Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Advent zpestřily jízdy vlaků s Mikulášem, andělem a čerty

Advent zpestřily jízdy vlaků s Mikulášem, andělem a čerty

19.12.2018 – autor: REDAKCE

Také letos se mohli všichni fandové zúčastnit už tradiční jízdy parního vlaku s Mikulášem i zábavného projektu pro děti Čertohráček. Obě akce se uskutečnily o prvním adventním víkendu, tedy 1. a 2. prosince, a centrem mikulášského veselí se stalo nádraží Praha-Smíchov.

Advent zpestřily jízdy vlaků s Mikulášem, andělem a čerty

Parní vlak vedený lokomotivou Šlechtična v doprovodu Mikuláše, anděla a čerta vyrazil po oba dny na trati po Praze a okolí a zavítal například do Řevnic, Uhříněvsi, Horních Počernic, do Krče, Braníka či na Karlštejn. Podobnou trasu měl i Čertohráček, jenž se navíc objevil i v Čelákovicích a Úvalech. Letošní ročník v sobotu doplnily symbolické oslavy 25 let od vzniku organizace ROPID. Zájemci si mohli zakoupit novou brožuru o čtvrtstoletí vzniku a vývoje Pražské integrované dopravy i novou dopravní mapu Prahy. Připraveny byly speciální jízdy třívozovou soupravou historických tramvají mezi Smíchovem a Muzeem MHD ve Střešovicích, oblíbené nostalgické jízdy historickými autobusy Ikarus 260, Karosa ŠD 11, Škoda 706 RTO a po setmění se na nádraží Praha-Krč uskutečnil také ohňostroj.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika