Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / 5G připojení pro ComfortJety testujeme již nyní

5G připojení pro ComfortJety testujeme již nyní

18.4.2023

Cestující jedoucí elektrickou jednotkou CityElefant 471.029 si od začátku letošního března mohou povšimnout rychlejšího a stabilnějšího wi-fi připojení v oblastech dostupnosti pokrytí sítěmi 5G O2 a T-Mobile.

5G připojení pro ComfortJety testujeme již nyní

Důvodem je testování systému 5G routerů, který se stane technologickým základem pro bezdrátové připojení a multimediální systém jednotek ComfortJet, jež by se měly na českých kolejích objevovat začátkem příštího roku. Záměrem je, aby v době jejich nasazení byla nová technologie plně ozkoušená a funkční, její průmyslové použití totiž stále ještě není zcela běžné a České dráhy jsou při jejím nasazování v dopravě mezi prvními. Kromě velmi rychlého připojení by cestujícím měla přinést i vyšší stabilitu, nastavená konfigurace by měla lépe zvládat například průjezdy tunely nebo místy s nižší kvalitou signálu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika