Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / 5G připojení pro ComfortJety testujeme již nyní

5G připojení pro ComfortJety testujeme již nyní

18.4.2023

Cestující jedoucí elektrickou jednotkou CityElefant 471.029 si od začátku letošního března mohou povšimnout rychlejšího a stabilnějšího wi-fi připojení v oblastech dostupnosti pokrytí sítěmi 5G O2 a T-Mobile.

5G připojení pro ComfortJety testujeme již nyní

Důvodem je testování systému 5G routerů, který se stane technologickým základem pro bezdrátové připojení a multimediální systém jednotek ComfortJet, jež by se měly na českých kolejích objevovat začátkem příštího roku. Záměrem je, aby v době jejich nasazení byla nová technologie plně ozkoušená a funkční, její průmyslové použití totiž stále ještě není zcela běžné a České dráhy jsou při jejím nasazování v dopravě mezi prvními. Kromě velmi rychlého připojení by cestujícím měla přinést i vyšší stabilitu, nastavená konfigurace by měla lépe zvládat například průjezdy tunely nebo místy s nižší kvalitou signálu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika