Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nová servisní hala v Brně

Nová servisní hala v Brně

13.5.2020 – autor: MARTIN HARÁK

I přes omezení spojené s virovou pandemií pokračuje stavba nové servisní haly v brněnských Maloměřicích. Když v roce 2015 byly do Maloměřic převzaty nové jednotky InterPanter o celkové délce téměř 135 metrů s odlišnou koncepcí od starých jednotek řady 560, bylo zřejmé, že stávající haly v Maloměřicích s napojenou kolejovou infrastrukturou budou pro tento typ vlaků nedostačující.

 Nová servisní hala v Brně

Zpracovaná studie jednoznačně podpořila výstavbu nové haly a v loňském létě se rozeběhla stavební činnost. Ředitel Oblastního centra údržby Východ Zbyněk Rederer potvrdil, že dosavadní průběh stavby je plynulý. Obavy z překvapení, které mohly nastat při zemních pracích, se naštěstí nenaplnily. Za krátkou dobu tak betonový skelet s panely a střešní konstrukcí ukryje základy pro 156 metrů dlouhou dvoukolejnou pojezdovou plochu se sloupkovými kanály a připravenou základovou jámu pro osazení hříže. Součástí stavby je i nová napájecí stanice, která umožní zkoušení jednotek i na stejnosměrný napájecí systém a nové zařízení na doplňování písku do vlaků.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 3.8

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika