Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / ZSSK začala využívat další jednotku řady 861

ZSSK začala využívat další jednotku řady 861

26.9.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Železniční společnost Slovensko (ZSSK) uvedla počínaje desátým červnem letošního roku v Banskobystrickém kraji do provozu první tříčlánkovou motorovou jednotku řady 861, kterou následoval vzápětí ještě druhý vlak stejného provedení.

ZSSK začala využívat další jednotku řady 861

Banskobystrický kraj se tak poprvé dostal k moderní motorové vozbě díky částečnému finančnímu krytí z eurofondů. Do konce roku přibude na Banskobystricku a Zvolensku dalších sedm strojů a v příštím roce se počítá ještě s nákupem dvanácti jednotek, které se objeví nejen na teritoriu Banskobystrického, ale i Žilinského a Trenčínského kraje. Nízkopodlažní motorové jednotky řady 861 již slouží několik let například na východě Slovenska či v Nitranském kraji. Nabízejí poměrně vysoký komfort cestování díky wi-fi, klimatizaci a také modernímu informačnímu systému.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4

Další články této rubriky

V Německu prvně vyjely bateriové vlaky Mireo Plus BV Německu prvně vyjely bateriové vlaky Mireo Plus B

24.5.2024 - Ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko na jihozápadě Německa začaly počátkem dubna v provozním souboru Ortenau vozit cestující čtyři zcela nové bateriové jednotky Mireo Plus B od výrobce Siemens Mobility. Jedná se o vůbec první… »

Talgo dodalo Renfe první rychlovlaky AvrilTalgo dodalo Renfe první rychlovlaky Avril

23.5.2024 - Výrobce kolejových vozidel Talgo dodal prvních deset z celkových třiceti vysokorychlostních jednotek Avril objednaných španělským státním dopravcem Renfe. Vlaky budou nasazeny na linkách do Galicie a Asturie, kde se mění rozchod.… »

DB otevřely v Berlíně nové praktické školicí střediskoDB otevřely v Berlíně nové praktické školicí středisko

30.4.2024 - Německé dráhy DB otevřely na začátku února nové učňovské a školicí středisko v Berlíně. Na ploše 5 000 m2, což je o 2 000 metrů více, než měly stávající prostory, vybudovala společnost nové, moderní centrum pro… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika