Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / ZSSK začala využívat další jednotku řady 861

ZSSK začala využívat další jednotku řady 861

26.9.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Železniční společnost Slovensko (ZSSK) uvedla počínaje desátým červnem letošního roku v Banskobystrickém kraji do provozu první tříčlánkovou motorovou jednotku řady 861, kterou následoval vzápětí ještě druhý vlak stejného provedení.

ZSSK začala využívat další jednotku řady 861

Banskobystrický kraj se tak poprvé dostal k moderní motorové vozbě díky částečnému finančnímu krytí z eurofondů. Do konce roku přibude na Banskobystricku a Zvolensku dalších sedm strojů a v příštím roce se počítá ještě s nákupem dvanácti jednotek, které se objeví nejen na teritoriu Banskobystrického, ale i Žilinského a Trenčínského kraje. Nízkopodlažní motorové jednotky řady 861 již slouží několik let například na východě Slovenska či v Nitranském kraji. Nabízejí poměrně vysoký komfort cestování díky wi-fi, klimatizaci a také modernímu informačnímu systému.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4

Další články této rubriky

Rakouská Westbahn získá čtyři kolejeRakouská Westbahn získá čtyři koleje

24.7.2020 - ÖBB Infrastruktur AG pokračuje v modernizaci nejvytíženější rakouské železnice z Vídně na západ země, která je známá jako Westbahn. Cestu k jejímu rozšíření na čtyřkolejnou trať mezi Lincem a Welsem nyní otevřel Spolkový… »

Nádraží ve Warnemünde má novou podobu i spoje Nádraží ve Warnemünde má novou podobu i spoje

23.7.2020 - DB zmodernizovala koncové nádraží v přímořských lázních Warnemünde, které patří k vyhledávaným turistickým místům na pobřeží Baltského moře. Do města navíc nyní zajíždějí přímé spoje nové linky InterCity z… »

Práce na tunelu Semmering jsou v poloviněPráce na tunelu Semmering jsou v polovině

1.7.2020 - Správce rakouské infrastruktury ÖBB-Infrastruktur ohlásil, že ražba úpatního tunelu u průsmyku Semmering je ve své polovině a staveniště jsou po ústupu pandemie koronaviru znovu otevřená. Budování sedmadvacet kilometrů dlouhého… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika