Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / ZSSK začala využívat další jednotku řady 861

ZSSK začala využívat další jednotku řady 861

26.9.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Železniční společnost Slovensko (ZSSK) uvedla počínaje desátým červnem letošního roku v Banskobystrickém kraji do provozu první tříčlánkovou motorovou jednotku řady 861, kterou následoval vzápětí ještě druhý vlak stejného provedení.

ZSSK začala využívat další jednotku řady 861

Banskobystrický kraj se tak poprvé dostal k moderní motorové vozbě díky částečnému finančnímu krytí z eurofondů. Do konce roku přibude na Banskobystricku a Zvolensku dalších sedm strojů a v příštím roce se počítá ještě s nákupem dvanácti jednotek, které se objeví nejen na teritoriu Banskobystrického, ale i Žilinského a Trenčínského kraje. Nízkopodlažní motorové jednotky řady 861 již slouží několik let například na východě Slovenska či v Nitranském kraji. Nabízejí poměrně vysoký komfort cestování díky wi-fi, klimatizaci a také modernímu informačnímu systému.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4

Další články této rubriky

Životní prostředí prioritou: Německu vládne zelenáŽivotní prostředí prioritou: Německu vládne zelená

29.1.2020 - Náhrada červených pruhů rychlovlaků ICE za zelené je nejviditelnější novinkou v oblasti boje za ochranu životního prostředí u našich západních sousedů. Téma ochrany klimatu, ovzduší a obecně zachování našeho kvalitního… »

Švýcarské železnice řeší, jak dál s ETCS Švýcarské železnice řeší, jak dál s ETCS

6.1.2020 - Švýcarský Spolkový drážní úřad (BAV) letos všem provozovatelům dopravní cesty a dopravcům předložil obsáhlý výklad k jednotnému vlakovému zabezpečovači ETCS. Švýcarsko je v zavádění ETCS v Evropě na špici. Díky jeho… »

Rešice láká turisty do muzea lokomotivRešice láká turisty do muzea lokomotiv

24.9.2019 - Na východě Rumunska v oblasti Banátu leží jedno z nejstarších center průmyslu na zpracování kovů v Evropě. Založení železáren v Rešici, městě asi s osmdesáti tisíci obyvatel, je datováno do roku 1771. Firma dodnes existuje a v… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika